XXI Dni Kukurydzy Województwa Mazowieckiego i Łódzkiego w Skrzelewie

6 października pracownicy SDOO w Seroczynie i ZDOO w Kawęczynie wzięli udział w XXI Dniu Kukurydzy Województwa Mazowieckiego i Łódzkiego oraz Ogólnopolskiej Prezentacji Odmian w Skrzelewie. Byli również z nami Inspektor Centralnego Ośrodka Michał Dybowski oraz Dyrektor SDOO w Sulejowie Przemysław Majchrowski. Zwyczajowo na polu Tadeusza Szymańczaka gospodarza imprezy odbyły się pokazy zbioru poletek demonstracyjnych kukurydzy i pracy maszyn rolniczych.

Prezentowały się firmy dostarczające rolnikom nawozy, środki ochrony roślin, ciągniki i maszyny rolnicze. Na kiermaszu krzewów, drzewek owocowych oraz roślin ozdobnych można było zakupić piękne okazy. Wręczono liczne puchary i cenne nagrody za udział w konkursach.

Nasze stoisko, które cieszyło się dużym zainteresowaniem zdobyło Puchar Starosty Żyrardowskiego za III miejsce w plebiscycie publiczności na najatrakcyjniejsze stanowisko wystawienniczo – targowe XXI Dni Kukurydzy. Zainteresowani rolnicy dyskutowali ze specjalistami na temat agrotechniki upraw i nowych odmian. Mogli również otrzymać bezpłatne publikacje wyników doświadczeń PDO oraz listy odmian zalecanych zarówno wojewódzkich jak i krajowych.